Barokní zámek Manětín s kouzelnou zahradou a parkem je srdcem malebného městečka Manětín, které dýchá historií. Přeneste se o 300 let nazpět...   

Ačkoliv objekt prošel v době socialismu těžkou dobou úpadku, podařilo se ho zachránit a nyní se
v restaurovaných interiérech setkáte nejen s množstvím původního inventáře, ale i s kvalitní freskovou výzdobou nebo obrazovou portrétní galerií hraběcí rodiny Lažanských. 
Naprostým unikátem je pak  ikonograficky ojedinělý soubor třinácti portrétů služebnictva v životní velikosti z období kolem roku 1716.

více o zámku

 

 


Zprávy

Novinky roku 2016 v expozici zámku Manětín

22. 5. 2016

Cínové nádobí z 18. a 19. století, umístěné v přijímacím pokoji.

Restaurovaná vstupní hala zámku Manětín

4. 2. 2016

Díky dvouletému úsilí restaurátorů se podařilo vrátit vstupní hale její původní tvář. Prostor tak získal po stovce let svojí bývalou krásu a stal se opět impozantním místem, kterým přicházívali hosté do zámeckých interiérů rodiny Lažanských.

Tipy na výlet

  • Josef Herscher / sv. Barbora

    V Manětíně naleznete dva kostely. Ten na náměstí je zasvěcen svatému Jan Křtiteli, druhý za městem svaté Barboře. Ten první, nově omítnutý, slouží k bohoslužbám, ale konají se tam také koncerty nebo křtiny. Svatá Barbora za městem bývala kdysi oblíbeným poutním místem, je to však i kostel hřbitovní, v současnosti bohužel v havarijním stavu. Tyto dva chrámy odpradávna spojovala cesta. Té se zde říká Vysoká cesta.

Další památky v okolí