ZÁMEK MANĚTÍN OŽIJE NÁVŠTĚVNICKÝM PROVOZEM OD 1. ČERVNA!

Návštěvníci opět vdechnou život manětínskému zámku, a to od úterý 1. června! S úderem 10. hodiny oficiálně započne sezóna 2021 a průvodci již úpěnlivě chrastí klíči, aby přivolali všechny příznivce památek na první letošní prohlídky. Červnové dny jsou ideální příležitostí na výlet do panensky krásné přírody západních Čech i zámeckého města Manětín s možností prohlédnout si barokně laděné komnaty, anglický park i francouzskou zahradu včetně zámecké oranžérie. Ruku v ruce s otevřením zámeckého areálu přijde i řada zajímavých kulturních akcí! V červnu nás čekají speciální komentované prohlídky zahrady a její oranžérie v rámci Víkendu otevřených zahrad. V červenci bude hlavním aktérem dění všemi oblíbená Hradozámecká noc, která provede návštěvníky mysliveckou a loveckou tématikou manětínského panství od 19. století až po současnost. V srpnu se opět vrátíme v čase do doby barokní a užijeme si zahradní oslavu pod křídly Barokního dne. Chvíle lásky prožije letos na zámku také nejeden svatební pár, proto neváhejte ani s rezervací svatebního obřadu, jelikož termíny se rychle plní. Těšíme se na shledání s Vámi, již brzy!

Pro větší přehlednost přidáváme seznam termínů našich nejdůležitějších akcí:

12. – 13. června Víkend otevřených zahrad – komentované prohlídky francouzské zahrady a zámecké oranžérie v sobotu i v neděli od 14 hodin.

10. července Povídání s režisérem Zdeňkem Troškou – setkání s významnou osobností české kinematografie a milovníkem pohádek se uskuteční v zámecké oranžérii od 19 hodin.

31. července Hradozámecká noc s názvem Myslivecká latina aneb lovecké kratochvíle na manětínském panství – speciální večerní prohlídky budou postupně probíhat od 19.30 do 23.15 hodin

14. srpna Barokní den v duchu zahradních oslav – začátek celé akce je plánován na 14. hodinu